Broşür-Insert-Flyer

Broşür

Ebat: A4 Broşür
Uygulama: isteğe bağlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: mat-parlak selefon

Broşür

Ebat: A4 Broşür
Uygulama: 3 kırımlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: mat-parlak selefon

Broşür

Ebat: A3 Broşür
Uygulama: orta tek kırımlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: isteğe bağlı

Broşür

Ebat: 20×23 cm Broşür
Uygulama: orta tek kırımlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: isteğe Bağlı

Broşür

Ebad: 10×21 cm Broşür
Uygulama: isteğe bağlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: mat selefon

insert-flyer

A5 broşür – El ilanı
Ebad: 15×21 cm Broşür
Uygulama: isteğe bağlı
Baskı: ön arka basım
Laminasyon: mat selefon-parlak selefon

BROŞÜR HAKKINDA BİLGİLENDİRME:
Broşür bir firmanın müşterileri ile işletmesini – şirketini tanıtmasını , sürekli hatırlanmasını sağlayan bir tanıtım materyalidir. Bu sayede firma müşterine kendisinden talep edebileceği hizmet ve ürünleri tanıtmış olur.
Broşür farklı gramajlarda basılabilir. Hedef Matbaa müşterileri için broşür (brochure) grafik ve tasarım-baskı hizmeti vermektedir. Broşürün amacına ulaşabilmesi için, öncelikle müşterinin kurumu / firması / şirketi için kendini nasıl tanıtmak istediğinin, Matbaa danışmanı – müşteri temsilcisi tarafından bilinmesi gerekir. Yapılacak ön toplantı broşürün basım öncesinde; kağıdının ve ebadının , kağıt gramajının , kullanılması ve uygulanması gereken malzeme ve işçiliklerin belirlenmesini sağlar. Daha sonrasında müşterimizin içinde bulunduğu sektörde var olan ve kullanılan sektörüne ait temalar ve bu temaların hangilerinin kullanılacağı seçilmelidir. Bir firma hizmet verdiği sektörün dışında tanıtılırsa reklam çabası amacına ulaşamaz. Broşür maliyetini oluşturan malzemeler hakkında, müşteriye tam ve açıklayıcı bilgi verilerek çalışmalara başlanır. Broşür çalışması kurumun ön yüzüdür. Firmanın sade bir metin diliyle verdiği hizmetler ve ürünler anlatılmalıdır. Kağıt seçimi, kullanılacak olan uygulamalar, ve gramaj , broşürün basılmasını talep eden müşterinin, hangi katagorideki müşteri ile ilişki kurmaya çalıştığının aslında bir göstergesidir. Broşürün Kağıt ebadı nerede ve nasıl kullanılacağını belirler. Posta yoluyla , elden, kargo yoluyla olması diğer maliyetlerini etkiler. Kağıdın gramajı; kağıda uygulanacak olan mat selefon veya parlak selefon uygulamaları için uygun olup olmadığını belirleyen bir etkendir. Gramajı düşük olan bir kağıda selefon uygulaması yapılmaz. Bu selefonlama teknikleri ile kağıdın su ve olabilecek deformasyonlardan korunması sağlanır. Çeşitli uygulama ve laminasyonlama teknikleri ile Lak, Gofre , Vernik, Varak Yaldız uygulaması ile öne çıkarılmak istenen ürün veya logo, amblem farklılaştırılmış olur. Yapılan tasarım yardımcı işlemlerle desteklenmiş olur. Broşür genellikle A4 (21×29.7 cm) , A3(29.7×42 cm ) ebadlarında basılmaktadır.
Ancak müşterilerin taleplerine göre de ebad şekilleri verilebilmektedir. Matbaanın sahip olduğu baskı makinaları teknolojik açıdan yeterlilik göstermelidir. Baskı yapılırken matbaa grafikeri, baskı makinası operatörlerinin, matbaa işletmecisinin ve müşteri temsilcisinin, ürün teslimatçısının tam bir uyum içerisinde çalışması gerekir. Bugun artık Broşür baskılarında flim yerine CTP baskı adı verilen (baskı için gerekli çalışmanın direk kalıba aktarılmasıdır) hatanın en aza indirilmesi demektir. Gelişen teknoloji ile tramların daha kaliteli okunmasını sağlayan baskı teknikleri kullanılmaktadır. Matbaanın yaptığı baskının kaliteli olması için gereklidir. Broşür baskısından sonra yapılacak çeşitli işlemler vardır. Tasarıma bağlı olarak konuların bölünmesi gerekiyor ise, kağıdın kırılma yöntemi ile katlanabilmesi sağlanarak konulara geçiş sağlanır.
Seperatörler konabilir. Broşür birkaç sayfa ise oluşan sayfa sayısına göre çeşitli birleştirme dikiş yöntemleri kullanılır. İplik dikiş, tel, omega dikiş gibi. Basılan Broşürde kupon , bilet, indirim belgesi var ise bununda ayrıca perforaj yöntemi ile kopartılması sağlanır.

Insert – Flyer Hakkında Bilgilendirme;
Insert, veya flayer ya da el ilanı müşterinin en önemli daha küçük ebatlarda tasarlanan çalışmalardır.
Yeni ürün ve hizmet tanıtımları için kullanılır. Yüksek tirajlarda baskılar için yeterlidir.
Ön arka baskısı yapılabilir. Hızlı dağıtımlar için kullanılan baskılı tanıtım materyalleridir.