Kartvizit

Kartvizit Örneği
Kurumsal kimliğinizin tanıtımında ilk sunum kartvizitinizdir. Seçilen kağıt, kullanılan logo ve baskıda
kullanılan renklerin uyumu ile müşterilerinize doğru mesaj ve doğru imajı vermenizdeki en etkili yoldur.
Kartvizit Örneği

Kartvizit

Kartvizit kullanımı, iş hayatımızdaki kimliğimizi, hangi işle uğraştığımızı ve bu işteki yerimizi belirten sıklıkla kullandığımız materyaldir. Hemen her toplantı karşılıklı kartvizit verilmesiyle başlar. Müşteriler sizi bu verilen kartvizit sayesinde hatırlar ve geri döner. Bu nedenle kartvizit kullanımı oldukça önemli ve etkilidir.

Baskı konusuna geldiğimizde ise müşteri tarafından yada matbaa tarafından basite alınmayacak kadar önemlidir. İyi bir kartvizit tasarımı işinizin aynası hatta en önemli unsurudur. Hedef Matbaa olarak müşterilerimize kartvizit tasarımı hazırlarken önem verir ve isteklerini karşılamaya çalışırız.
Fakat, iyi hazırlanmış kartvizit tamamen kurumsal kimliğinizi taşır. İşte bu nedenle baskı kalitesi yüksek, grafik tasarımı etkileyici ve kaliteli olmak zorundadır.

Kartvizit tasarımında genelde iki, dört yada tek renk seçenekleri kullanılır. Unutulmaması gereken nokta ise her renk girişinin maliyeti yükseltebileceği. Kartvizit baskısında kaliteli bir resim kullanmakta seçenekler arasındadır.

Kartvizit bastırmaya karar verdikten sonra matbaa tarafından istenen logo, amblem elinizde bulunmuyor ise Hedef Matbaa TASARIM EKİBİMİZ BU KONUDA SİZLERE DESTEK HİZMET VERMEKTEDİR. Bilgisayar ortamında logonuz tasarlandıktan sonrasında hangi kağıda baskı yapılacağını birlikte karar veririz. Baskı yapılacak kağıt seçimi sırasında kalın kağıt, kendinden desenli, mat yada parlak kağıtlar seçenekler arasındadır.
Son zamanların modası olan şeffaf kartvizit kağıtlara karar vererek özel bir baskı bile yapılabilir. Kağıt seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de eğer çift taraflı bir baskı yapılacak ise seçilecek kağıdın gramajıdır, kalın kağıt seçimi değerlendirilmelidir.

Kartvizit basımında en önemli noktalardan biri de ölçüdür. Kağıt ebadının kartvizitlik veya cüzdanlara sığacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Kartvizit kullanım kolaylığı için pek farkedilmeyen ama önemli bir ayrıntıdır.
Ancak, bazı özel durumlarda genelde kullanılan ebatların dışında daha büyük ölçülerde kartvizit tasarımı da yapılabilmektedir. Kartvizitlerde özel kesim tekniği kullanarak kartvizitinize farklı bir görsellik verilebilir. Ayrıca, gofre, varak kullanımı da yapılan kartvizit baskısına, görünümüne değer katabilir. Hedef Matbaa olarak müşterilere özel yönlendirmeler de yapmaktayız. Bu uygulamaların maliyetleri de yükselttiğini belirtelim. Bu tip özel uygulamaların sizleri diğer rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçirebileceğini unutmayın. Ufak bir ayrıntı müşterinizin sizi aklında tutmasında etkili olabilir.

Diğer baskılı evraklarınız için kullandığınız logonun kartvizit tasarımında da aynı kullanılması ise size tam bir kurumsal kimlik verecektir. Antetli kağıt, zarf gibi diğer kullandığınız matbu evraklar ile kartvizitlerin aynı baskı tarzında olması size ciddiyet ve kurumsallık katacaktır. Hedef Matbaa olarak biz, kaliteli baskı ve 30 yılı aşkın tecrübemiz ile kartvizit baskısında hizmetinizdeyiz.

KARTVİZİT KAĞIT SEÇENEKLERİ
* Fantazi kağıt grubu (ithal kağıt) yüzeyi farklı doku ve desenlerdedir.
* 250 gr – 300 gr arası tek yüz veya çift yüzlü baskı yapılabilen kağıtlar
* Düz yüzeyli kuşe kartonlarda da kartvizit baskıları uygulanmaktadır.
KARTVİZİT ÜZERİNE EKSTRA TEKNİK UYGULAMALAR
* Gofre (kabartma)
* Parça Lak
* Selefon kaplama (parlak veya mat uygulamalar) tek yüz veya çift yüz
* Varak baskı (altın yaldız ve gümüş yaldız)
KARTVİZİT EBATLARI
8,5 X 5cm, 9 X 5cm, 4,5 x 8,5cm ve isteğe göre özel ebadlar yapılabilmektedir. Kartvizitlerde kapaklı kartvizit tasarımları da ayrıca uygulanabilir.

Kartvizit Örnekleri

Kartvizit Örnekleri
Kartvizit Örnekleri
Kartvizit Örnekleri
Kartvizit Örnekleri
Kartvizit Örnekleri