Matbaa

Matbaa

Firmanızın tanıtımı ve ürünlerinizin satışı için gerekli olan broşür, katalog, dergi, insert, flayer, el ilanı baskıları renk kısıtlaması olmadan Hedef Matbaa tarafından en kısa sürede müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Kişisel tanıtımınız amacıyla kartvizit tasarımınız değişik alternatifleri ile beraber sunulmaktadır. Firma tanıtımınızda kullanılmak amacıyla promosyon aktiviteleri arasında ajanda, küp bloknot, takvim (Üçgen Masa Üstü, Duvar, Gemici, Takoz) çeşitlerimiz, çakmak, sümen, magnet, kalem çeşitleri, kupa, saat gibi ürünlerimiz mevcuttur.

BASKI ÖNCESİ BİLGİLENDİRME

Müşterimizin matbaamızdan fiyat alırken dikkat etmesi gereken ayrıntılar:
-Miktarı, Adedi
-Ebatı,
-Kağıt cinsi,
-Kağıt gramajı,
-Selefon şekli,
-Renk sayısı,
-Sayfa ve Katlama sayısı,
-Diğer laminasyonlar (vernik, gofre, lak, varak yaldız)
-Varsa özel kesim…
-Uygulama: Sıvama – taslama teknikleri
-Ciltleme şekli: (Amerikan cilt) sırt yapışma tekniğidir.
Thermo deri, Cilt bezi veya özel mukavva kapak çalışmaları
-Dikiş (iplik dikiş, omega dikiş)
Ciltleme bilgileri:
-Kırım: Basılan bir işi verilen boyuta göre kırılmasıdır.
-Katlama: Kağıdın istenilen ölçüde katlanması
-Harmanlama: Formaların, cilt öncesi kitap haline getirilmek üzere sayfa sırasına yan yana veya iç içe düzenlenmesidir.
-Kapak Takma: Amerikan ve iplik dikiş yada tel dikişli kitaplarda kapağın ilavesi için kullanılmaktadır.
-Perforaj: Basılan bir işin aynı sayfa üzerinden rahatlıkla kopartılabilmesi için sık aralıklarla açılan delik işlemidir.
Zımbalama işlemi genellikle bloknotlarda, tahsilat makbuzu, fatura, sipariş fişi, teknik servis formu gibi koçanlı işlerde kullanılır.
-Pilyaj: Ciltleme yapılırken işin katlanmasını kolaylaştırmak için karton veya mukavva üzerinde oyuk izi açmak.
-Tel Dikiş: En az (ortadan kırılmış) iki sayfanın iç içe birbirine tel ile zımbalanması tekniğidir.
-Omega Tel Dikiş: Basılan kataloğun klasör dosyalara takılabilmesi ve arşivlenebilmesi için tel dikişin sırtı delik şeklidir. İsteğe bağlı ihtiyaç duyulacaksa yapılır. Arşivlemede kolaylık sağlar.
-Amerikan Cilt: Harmanı yapılmış formaların freze ile sırtlarının tıraşlandıktan sonra birbirine tutkallanarak yapıştırılmasıdır.
-İplik Dikiş: (Düğümlü – Atlamalı – Normal ) olarak çeşitleri olan ve harmanlanan formaların iplik aracılığı ile birbirlerine sırtlarından tutturulma işlemidir. Bu sayede yapılan defterin veya kataloğun uzun süreli kullanımı sağlanır. Yaprakların birbirinden kopmasını engeller.
-Kurdele: Kitapların aralarında ayraç görevi yaparak, hatırlanmasını istediğimiz sayfa arasına bırakılan kurdele kumaş parçasıdır. Basılan kapak rengi ile takım kullanılmaya özen gösteririz.
-Numaratör: Birbirini takip eden sayfalar veya perforaj ile ayrılmış karşılıklı sayfaların takibi için istenilen yerlere baskı sonrası yapılan numara baskısı yapma işlemidir. Müşterilerin adetli işlerini takibini kolaylaştırır.
-Varak: Tabaka halindedir. Sıcak baskı pres yöntemi ile uygulanacak kağıda veya thermo deri veya cilt bezine kalp yöntemi ile logo baskısı yapılır. Gümüş, Altın(Gold), Kırmızı, yeşil ve birçok renkleri mevcuttur.
-Taslamak: Hazırlanmış kitap kapağının cilt bezi ile kaplanması ve kapağın yan kağıdı ile birleştirilmesi işlemi.
Lütfen dikkat: Tasarımlarda Microsoft word, excel, imaj programları, powerpoint ve internetten indirilen küçük görsellerle kaliteli matbaa baskısı yapılması mümkün değildir. Bu gibi tasarımlarınız, bizim için ancak bir yazıyı ilgili programdan alma veya tasarıma yön vermek için kullanılabilir. İstanbul Kadıköy’ de bulunan Hedef Matbaa Maliye Anlaşmalı olup Fatura, İrsaliye, Tediye, Bilet, Gider pusulası, Serbest Meslek Makbuzu vb. resmi evrakları basma yetkisine sahiptir.Gerekli olduğunu düşündüğümüz Antetli kağıt, Zarf, Tahsilat makbuzu, Tediye makbuzu, Sipariş fişi, Adisyon gibi matbuu evraklar otokopili kağıda veya 1. hamur kağıda basılarak numaralı veya numarasız teslim edilir.