Sunum Dosyası – Cepli Dosya

Sunum dosyaları

300 gr. – 350 gr american bristol veya kuşe kağıt seçilebilir. Kurumsal kimliğe uygun tasarım ve baskısı yapılan çalışmalardır. Teklif kağıtlarınızı, broşürlerinizi ve kartvizitinizi cep bölümüne yerleştirerek firma tanıtımınızı yapabilirsiniz.
Tek cepli, çift cepli, kilitli cepli (cep yapıştırma olmadan), körüklü ve telli dosya seçenekleri vardır. cd ve kartınız için açılan cep bölümlerinize bu materyaleri koyabilirsiniz.

Sunum Dosyaları
Sunum Dosyası

Sunum Dosyası – Cepli Dosya Bilgilendirme:
Sunum dosyaları genellikle toplantı esnasında karşılıklı tekliflendirmeleri korumak veya broşürü teslim etmek amacıyla basılan evraklardır.
Tek cepli , çift cepli , dik cepli, yada cep yapıştırma teknikleriyle basılır.
Özel kesim gerektiren bir çalışmadır. Baskı esnasında kullanılacak kağıt tipi belirlenir.
350 gr. kuşe veya 250 gr. American Bristol kağıtlarına basılır. Parlak selefon ya da mat selefon uygulaması yapılabilir.
Sunup Dosyaları müşteriler tarafından cepli dosya diye de adlandırılabilir.
Farklı laminasyon veya uygulama teknikleri yapılabilir. Bunlardan bazıları Lak, Gofre , Yaldız baskısı olabilir.
Standart olarak 22 x 31 cm ebadı yeterli olmakla birlikte bu ebad kağıdın ebad örneklerine göre farklılaşabilir.
Kaç adet basılacağı , dosyanın boyutu, kağıt özellikleri ve de kağıdın gramajı, renkli olup olmayacağı, kaç renk kullanılacağı gibi pek çok önemli detay söz konusudur.
Kurumsal ürünlerin korunması ve sunulması için sunum dosyasının, müşterinin kurumuna uygun bir şekilde tasarlanması-grafiklendirilmesi gerekmektedir.
Cd sunumu yapılacak ise çift cep için CD bölümü açılır.